pátek 6. prosince 2013

Štírek

"Obvyklá reakce rodičů při prvním pohledu na jejich novorozené dítě ve znamení Štíra je příjemné překvapení. Vypadá tak nějak víc dodělané než ostatní děti v porodnici - mumlají si - také je klidnější, a podívej na to silné tělíčko. To je pravda. Dokonce i nejmenší miminka ve Štíru mají výjimečně silné tělíčko, které odpovídá jejich neobyčejně silné vůli."

Nejsem nějaký velký nadšenec do horoskopů, ale když jsem kdysi narazila na knihu Sluneční znamení od Lindy Goodman, musela jsem si ji pořídit domů. Charakteristiky jednotlivých znamení mi přišly obdivuhodně přesné. Teď jsem ji oprášila a hned první odstavec mě zase dostal, protože přesně popisoval reakce naše a našeho okolí včetně personálu porodnice :)

Podle Lindy to ale s naším Šímou nebudeme mít zrovna lehké, takže pevně doufám, že hodně věcí na našeho štírka sedět nebude.

"Budete s ním mít hodně práce, ale  bude zajímavá. Toto dítě bude potřebovat přísnou výchovu. Budete mu muset vštípit ohleduplnost ke slabším, schopnost čestně nést porážku, úctu k autoritě a odpuštění, když mu jiní ublíží. Přitom budete ohromena jeho jiskřivým intelektem a magnetismem osobnosti. Jeho neobyčejná odvaha a čestnost stojí za to, abyste je rozvíjela a chránila před infekcí jeho super ega, které ho může svést ze správné cesty nebo dokonce zničit."

...tyto děti si budou své myšlenky nechávat pro sebe, ale je nemožné něco udržet v tajnosti před nimi...
...na svůj věk přemoudřelé...
...mají zázračnou schopnost vydržet bolest...
...štíry fascinují léky a drogy...
...tyto děti jsou nezměrně věrné svým přátelům a osobám, jež mají rády. K ostatním však mohou být dost tvrdé...
...učitelé nebudou vědět, jestli mají toto dítě posadit na čestné místo, nebo vytáhnout rákosku. Zřejmě udělají obojí...
...také se značně zajímají o opačné pohlaví...
...ať se stane čímkoliv, ve zvoleném oboru bude nejlepší...

Tak se necháme překvapit :)

Náš rošták4 komentáře:

 1. Teda to jsi mě nalákala, budu muset do té knihy někde aspoň nahlédnout, abych si početla o našich dětech. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. ach jo, to jsou vyhlídky pro štírky:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jich pár znám, ale rodiče výchovu nejspíš zvládli skvěle, protože v dospělosti jsou v pohodě, tak se toho nebojme :))

   Vymazat

Letem světem Londýnem

Dva dny - Buckinghamský palác, Tower Bridge, Temže, Westminster, Sea Life, London Eye, Trafalgar, Hyde Park. ...