úterý 29. července 2014

Výlet 1: Velehrad a Živá voda

Cestu na Valašsko jsme si trochu protáhli výletem do Velehradu. Je to asi hodinku cesty z Brna. Nevím, jestli je tam tam toho více k vidění, my si prohlídli jen areál kláštera, který je nejvýznamnějším poutním místem v Česku.


Mnohem déle jsme ale zdrželi kousíček dál, v areálu Živá voda v Modré u Uherského Hradiště. Je to místo, kde se dozvíte vše okolo života v moravských vodách a okolo nich, expozice je rozdělena na vnitřní a venkovní část. Největším lákadlem je asi podvodní tunel, který se nachází 3,5 metru pod vodní hladinou, ale k vidění jsou i akvária nebo modely ryb a vodního ptactva.

Rybník zdola.

Tchán rybář si to užil asi nejvíc. 
Rybník s tunelem shora. 
 Areál se ale neomezuje jen na ryby, najdete tam třeba bylinkovou zahrádku, nebo přírodní koupací biotop s brouzdalištěm, kde se můžete osvěžit.


2 komentáře:

  1. Jé, ten podvodní tunel, to musí být něco:-))

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za připomenutí. O Živé vodě jsem kdysi četla reportáž a říkala si, že bychom se tam mohli podívat. Úplně mi to už vypadlo z hlavy...

    OdpovědětVymazat

Svatební

Letošek je na fotografické příležitosti pestrý. Čeká mě i několik svateb a tady je první. Marťa a Tadeáš si vybrali jako svůj svatební den ...